5. mail algab registreerimine tasuta eesti keele veebikursustele

5. mail kell 10 algab Integratsiooni Sihtasutuse veebilehel esmakordselt registreerimine tasuta eesti keele veebikursustele. Kokku saab registreeruda 91 kursusele, kuhu on oodatud 1456 täiskasvanud eesti keele huvilist. Järgmine võimalus kursustele registreerumiseks avaneb augustis, kui Integratsiooni Sihtasutus pakub veel üle 2500 tasuta õppekoha.

Integratsiooni Sihtasutus pakub tasuta eesti keele suhtluskeelekursusi A1, A2, B1, B2 ja C1 tasemel veebikursustena. Kursustele saavad end registreerida täiskasvanud inimesed alates 18. eluaastast elukohast ja koolituse pakkuja asukohast sõltumata. Esimene veebikursus algab 7. mail ja viimane 3. juulil. Enamus kursusi lõppeb sügiseks. Veebikursustel osalemine eeldab õppijatelt interneti kasutamise võimalust ja arvuti või nutiseadme olemasolu.

„Ajale kohaselt oleme koolitajatega planeerinud kursused veebikeskkonda. Tegemist on keeleõppetundidega, kus õpetaja kasutab tavapäraseid metoodikaid, selgitab materjali, näitlikustab seda, suhtleb õppijatega, jagab neile ülesandeid, mida saab täita paberil, õpikus või arvutis. Õpilased saavad vestelda omavahel, esitada küsimusi õpetajale ja vastata tema küsimustele. Erinevus on vaid selles, et õpetaja ja õppekaaslastega tuleb suhelda ekraani kaudu,“ ütles Integratsiooni Sihtasutuse keeleõppe valdkonnajuht Jana Tondi. „Veebikursustel osalemine võib nõuda õppijatelt mõnevõrra rohkem keskendumisvõimet ja eneseorganiseerimist, et klassivälises keskkonnas aktiivselt kõike kaasa teha ega lasta ennast häirida ümberringi toimuvast, ning rohkem tähelepanu pööramist iseseisvale õppimisele ja õpitu kordamisele. Teiselt poolt annab veebiõpe võimaluse tundi minemise ja tulemise aega kokku hoida ning pakub laiemat kursuste valikut sõltumata keeltekooli asukohast,“ lisas Jana Tondi.

Iga koolitaja on välja valinud õppeks sobiva veebikeskkonna ning teavitab sellest kursustele registreerunuid ja juhendab neid veebikeskkonna kasutamise osas.

Veebikursustele registreerumisel on võimalik valida sobivat eesti keele kursust vastavalt keeleoskuse tasemele ning eelistustele aja, keeltekooli ja õpetaja osas. Tunniplaaniga saab tutvuda SIIN.

Sujuvamaks registreerumiseks on soovituslik tutvuda kursustele registreerimise reeglitega ning testida varakult oma keeleoskust SIIN.

Järgmine võimalus kursustele registreerumiseks avaneb augustis. Lisaks veebipõhisele registreerimisele on tasuta eesti keele kursustele võimalik pääseda ka läbides nõustamise. Nõustamise tulemusena registreeritakse inimese soovid ja võimalused ning hiljem kutsutakse õppima kas Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele majade või sobiva koolituspakkuja juurde.

Lisainfo eesti keele õppimise ja praktiseerimise võimaluste ning nõustamise läbimise kohta saab tasuta infotelefonil 800 9999 või e-posti aadressil [email protected].

Eesti keele õpet rahastab Kultuuriministeerium.