Aiahaldjate kevadkool

 

Bänner

 

Kuula, kuidas linnud juba väljas laulavad! Tea siis, et nad ei laula niisama, vaid kutsuvad sind õue, välja, aeda! Aeg on heita kõrvale kevadväsimus, vaadata värske pilguga enda ümber ringi ja siis näpud mulda pista! Aastasadu on inimesed mõistnud aia ja looduse positiivset mõju vaimsele ja füüsilisele heaolule, sest ühelt poolt pakub aiatöö: istutamine, rohimine, kastmine ja koristamine füüsilist koormust, teiselt poolt aga aitab vähendada pingeid ja ärevust. Ja kujuta vaid ette, kui palju saab sellest rääkida ja seda kaunis eesti keeles!

Kuid see ei ole veel kõik. Aiandus ka ühendab inimesi! Ühised aiandusprojektid võivad luua tugevaid sõprussuhteid ja kogukondlikku ühtekuuluvustunnet.

Sel kevadel alustasid 40 keeleõppijat Eesti keele maja eriprojektis Aiahaldjate kevadkool looma unistuste aedu, millega samaaegselt harjutatakse üheskoos ka eesti keelt.

Projekt sai hoo sisse 17. märtsil ning see kestab kuni 16. juunini 2024. Kooli pidulik lõpetamine ja parimate haljastusplaanide autasustamine, kelle selgitab välja auväärt žürii, toimub 25. augustil Narvas.

Aianduskool pakub keeleõppijale võimalust:

  • lihvida eesti keele oskust
  • luua toetava suhtlusvõrgustiku
  • omandada maastikudisaini põhimõtteid
  • avastada kogukonnaaianduse ja haljastamise maailma
  • koostada haljastusplaani
  • võimaluse oma haljastusplaan realiseerida ning selle hoolduse ning arendamisega iseseisvalt edasi tegeleda.

Aianduskooli ajakava ja läbitavad tegevused:

Esimene kohtumine (17.märts 2024) – “Mis on maastikukujunduses”

Teine kohtumine (24. märts 2024) – Söödav iluaeg

Kolmas kohtumine (14. aprill) - Maastikukujundus

Neljas kohtumine (28. aprill) – Roheehituse alusmaterjal: ilutaimed, puud ja põõsad

Viies kohtumine (12. mai) – Taimede kasvatamine ja hooldamine. Praktika algus.

Kuues kohtumine (25−26. mai 2024) - väljasõit Hiiumaale. Õppekäik Hiiumaa Ametikooli aias ja Suuremõisa pargis. Õppekäik Hiiumaa aedades. Räägitakse aia eest hoolitsemisest.

Seitsmes kohtumine - 25. august - AUTASUSTAMISTSEREMOONIA 

Koht: Narva Kunstiresidentuur (NART) (Joala 18, Narva). Projekti lõpptulemusi hindab žürii, kuhu kuuluvad Hiiumaa Ametikooli õpetajad, Juhani Puukooli aednikud ja Narva Linnavalitsuse ja Integratsiooni Sihtasutuse esindaja.

Üheskoos on võimalik teha teoks oma unistused, mis rõõmustavad silma ja südant!