Fotogalerii: Ida-Virumaa ja Narva kultuuririkkus jõudis Tallinna südamesse

Möödunud nädalavahetusel tutvustasid Ida-Virumaa ja Narva rahvuskogukonnad oma põlvest põlve hoitud kultuure pealinna elanikele ja külalistele. Tantsijad, lauljad ning muusikud astusid üles laval, mille Tallinna vanalinna päevadel avas tänavuse kultuuririkkuse aasta toimkond.

Ida-Virumaa kollektiivid olid esimesed, kes laulude ja tantsude, rahvarõivaste ja pillide, muusikapalade ja keeltega Eesti kultuuririkkuse esile tõid.

Reede pealelõunal astusid kultuuririkkuse laval üles Alutaguse rahvamuusikud, Valgevene Seltsi lauluansambel BEZ, Kohtla-Järve Ukraina seltsi ansambel PerelazMTÜ „Dva Koljorõ“ ansambel PERELAZ,  Ida-Virumaa Ingerisoomlaste Seltsi rühm Metsakuka, Alutaguse huvikeskuse rahvalauluansambel Kalina Krasnaja. Nende järel võlusid vanalinna päevade külastajaid Narva Tatari Kultuuriseltsi eestvedaja Rafael Sharafetdinov, folklooransambel Suprjadki ja Vladimir Tšerdakov, rahvatantsuansambel Jun-Ost, vokaalstuudio Kuldne Pääsuke Päeva lõpetas hoogsalt Kohtla-Järve Gümnaasiumi folkrokkbänd KRATT.

Kultuuririkkuse aasta on teema-aasta, mis toimub tänavu Kultuuriministeeriumi ja Integratsiooni Sihtasutuse eestvedamisel eesmärgiga tähistada eesti kogukondade ning Eestis elavate rahvaste kultuuride mitmekesisust.

Fotod: https://photos.google.com/u/1/share/AF1QipOTri1ACKigvOcd6-rWNqbGrsDMBvEZAsHM8w242ROIz4FQtEI0kBgozxjWYIdSKQ?key=NVFqX0FxQmFBOWVPVFkzcDJZRUltaTdZXzk4TUF3 (autor – Integratsiooni Sihtasutus/ Mats Õun)