Fotogalerii: Vanalinna päevadel hiilgas Eesti kultuuride rikkus

Möödunud Tallinna vanalinna päevadel tutvustasid põlvest põlve hoitud pärimusi Eestis elavate rahvuskogukondade esindajad. Nii Tallinnast ja Harjumaalt kui ka Ida-Virumaalt ja Saaremaalt kokku tulnud sajad tantsijad, lauljad ning muusikud astusid üles kultuuririkkuse aastale pühendatud laval.

Kolme päeva jooksul esitlesid pealinna elanikele ja külalistele oma kultuuri pea 30 Eestis elava kogukonna esindajad. Esivanematelt päritud ning enda loodud laulude ja tantsude, rahvarõivaste ja pillide, muusikapalade ja keeltega tõid nad kogu hiilguses esile lisaks seto ja saare kultuurile ka näiteks, läti, soome, ersa, ukraina, juudi, udmurdi, tšuvaši, mordva, baškiiri, aserbaidžaani, türgi, valgevene, kasahhi, korea, maroko, poola kultuuri.

Kultuuririkkuse aasta toimkond avas kogukondi ühendanud lava Kiek in de Köki juures asuvas Komandandi aias. Üle 40 erineva kultuuriseltsi tuli Tallinna kokku Alutaguselt, Jõhvist, Kohtla-Järvelt, Narvast, Orissaarelt ning Tallinnast, aga ka muudest Harjumaa, Ida-Virumaa ja Saaremaa paikadest. Igapäevaselt ühendavad neid ennekõike Eestimaa Rahvuste Ühendus, rahvuskultuuride ühenduste liit Lüüra ja Eesti Rahvakultuuri Keskus. 

Kultuuririkkuse aasta on teema-aasta, mis toimub tänavu Kultuuriministeeriumi ja Integratsiooni Sihtasutuse eestvedamisel eesmärgiga tähistada eesti kogukondade ning Eestis elavate rahvaste kultuuride mitmekesisust.

Fotodhttps://photos.app.goo.gl/t4aFAcaz6fXdwuDn6 (autor Integratsiooni Sihtasutus/ Mats Õun)

Sama infot saate lugeda ja jagada ka sotsiaalmeedias: link.