Avanes taotlusvoor Ida-Virumaa spordi- ja kultuuriürituste korraldamiseks

Rahandusministeerium ja Integratsiooni Sihtasutus kuulutavad tänasest välja sügisese taotlusvooru Ida-Virumaal toimuvate spordi- ja kultuuriürituste toetamiseks, mis edendavad piirkonna majandusarengut, ettevõtlust ja turismi, suurendavad regiooni atraktiivsust, toovad piirkonda külastajaid kogu Eestist ning aitavad kaasa erineva kultuurilise taustaga inimeste vaheliste kontaktide loomisele. Taotlusi saab esitada 10. oktoobrini 2022, vooru rahastab Rahandusministeerium.

Riigihalduse ministri Riina Solmani sõnul on taotlusvooru vahenditest igal aastal toetatud kümneid suurüritusi Ida-Virumaal, mis on aidanud viia kokku erineva emakeelega inimesi ning toonud regiooni uusi külastajaid. „Näiteks sai kevadvoorust teiste hulgas toetust muusika- ja linnafestival Station Narva, mis on just käesoleval nädalalõpul toimumas ning kus astuvad üles nii välismaised kui kohalikud artistid,“ tõi minister välja. „On tänuväärne, et piirkonnas pakutakse mitmekesist tegevust laiale publikule, üritusi leidub küll tervisesportlastele, küll tehnikahuvilistele. Populaarseteks ettevõtmisteks on näiteks kujunenud toetust saanud Alutaguse rattamaraton ja Jõhvi lennupäev.“

„Ootame sügisesse taotlusvooru osalema nii piirkonna traditsiooniliste lemmikürituste korraldajaid kui ka uusi tegijaid, kes soovivad panustada Ida-Virumaa spordi- ja kultuurielu arengusse,“ ütles Integratsiooni Sihtasutuse kultuurilise mitmekesisuse valdkonnajuht Ave Härsing.

Sügisese vooru eelarve on 165 000 eurot. Toetuse minimaalne summa on 10 000 eurot ja maksimaalne 25 000 eurot ühe taotluse kohta.

Taotlusvoorus toetatavad üritused peavad olema vähemalt maakondliku tähtsusega ning minimaalse osalejate arvuga 1000 inimest. Toetatakse nii esmakordselt toimuvaid spordi- ja kultuuriüritusi kui ka korduvaid. Projektide abikõlblikkuse periood on 08.09.2022 - 30.06.2023.

Toetust saab taotleda Kultuuriministeeriumi toetuste menetlemise infosüsteemi kaudu. Taotlusvooru tingimustega saab tutvuda SIIN.

Ida-Virumaa ettevõtluse ja turismi edendamine ning spordi- ja kultuuriürituste algatamine ning arendamine Ida-Virumaal on osa riigi regionaalpoliitika programmi raames elluviidavast Ida-Virumaa programmist, mida rakendab Integratsiooni Sihtasutus koostöös Rahandusministeeriumiga.

Lisainfot taotlusvoorus osalemise kohta saab eestikeelsel infopäeval, mis toimub 21. septembril kell 15 Microsoft Teamsi keskkonnas. Infopäevale palume registreeruda aadressil [email protected]. Registreerunutele saadetakse täpsem info üritusel osalemiseks.