Ida-Virumaal toimuvad spordi- ja kultuuriüritused saavad toetust

Integratsiooni Sihtasutuse läbi viidud konkursi tulemusena saavad toetust üheksa Ida-Virumaal toimuvat spordi- ja kultuuriürituste projekti kogusummas 200 000 eurot. Ürituste toetamise eesmärk on aidata kaasa piirkonna majanduse, ettevõtluse ja turismi arengule, suurendada regiooni atraktiivsust, tuua piirkonda külastajaid kogu Eestist ning soodustada erineva kultuurilise taustaga inimeste kontaktide loomist.

Konkursi tulemusena toetatakse suurprojekte, milles osaleb vähemalt 1000 inimest.

„Igal aastal kaasame lisaks traditsioonilistele üritustele ka uusi tulijaid ja algatusi. Näiteks viib Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskus läbi põneva spordiala – lennunduse – teemalise päeva, mis hõlmab lennumasinate näitust ning erinevaid õhuetteasteid. Ühtlasi soovib taotleja sellega propageerida kohaliku gümnaasiumi lennunduse kallakuga õppesuunda. Eesti Korvpalliliit toob aga esmakordselt Ida-Virumaa publikuni Eesti korvpalli karikavõistluste noorte, naiste ja meeste 3 päeva kestvad finaalturniirid,” ütles Integratsiooni Sihtasutus kultuurilise mitmekesisuse valdkonnajuht Ave Härsing.

Toetuse saavad ka sellised piirkonnas populaarseks osutunud traditsioonilised üritused nagu näiteks Narva Energiajooks, muusikafestival Mägede Hääl, VI Narva Ooperipäevad, Alutaguse rattamaraton, Eesti Ööjooks Narva Talv, Pimedate Ööde Filmifestivali Ida-Virumaal toimuv programm "KinoFF" ja festival “Station Narva 2022”.

Ida-Virumaa ettevõtluse ja turismi edendamine ning spordi- ja kultuuriürituste algatamine ja arendamine on osa riigi regionaalarengu strateegia raames elluviidavast Ida-Virumaa programmist, mida rakendab Integratsiooni Sihtasutus koostöös Rahandusministeeriumiga.

Taotlusvooru tingimuste ja tulemustega saab tutvuda Integratsiooni Sihtasutuse veebilehel SIIN.