Kutsume määratlemata kodakondsusega inimesi võtma osa ürituste sarjast Tallinnas

Kohtumiste jooksul tutvustame kodakondsuse saamise võimalusi, arutleme takistuste ja eeliste teemal,  jagame detailset infot, mida teha kodakondsuse taotlemiseks ning anname nõu, kuidas eksamiteks valmistuda. Teid ootab palju kasulikku infot ja huvitavad kohtumised!

Kogu programm on vene keeles või venekeelse tõlkega.

Tegevused toimuvad oktoobrist detsembrini 2021, peamiselt Tallinna ja Narva eesti keele majades, aga teeme ka erinevaid väljasõite. Iga inimene saab osaleda kõikidel üritustel või valib enda jaoks huvitavamad.

Kohtumistel osalemine on tasuta. Iga programmi vähemalt kolmel üritusel osaleja saab tasuta perepileti Lennusadamasse.
 

TALLINNA ÜRITUSTE SARJA KAVA

N, 21. okt kell 15.00 – 19.00 Rävala pst. 5, Tallinn, 6 korrus
Tutvumine eesti keele maja ja rahvusköögiga ning foorumteatri etendus tõestisündinud loo ainetel. Teeme ringkäigu Tallinna eesti keele majas ja saame teada, milliseid tasuta eesti keel õppimise võimalusi seal pakutakse. Teeme tutvust Eesti rahvusköögiga ja maitseme rahvustoite. Tutvustatakse ürituste sarja programmi, saab registreeruda. Etendus Eesti kodanikuks saamisest ja mittesaamisest. Interaktiivse ja põnevas loos otsitakse koos lahendusi. Etenduse eel pakume sooja jooki.

R, 12. nov kell 11.00 – 12.00, veebis (link kohtumisele  saadetakse pärast registreerumist)
Tutvumine Õiguskantsleri tööga. Kohtume Õiguskantsleri büroo töötajatega ja saame teada, kuidas on Õiguskantsler ja tema büroo elanikele abiks.

N, 18. nov kell 17.00 – 20.00, veebis (link kohtumisele  saadetakse pärast registreerumist)
Eesti keele taseme- ja kodakondsuseksamid - mis, kuidas, kus? Kuidas valmistuda keeletaseme ja kodakondsuse eksamiteks ning millised on võimalused ettevalmistuseks? Inna Borisevichi UNCHR esindaja tervitussõnad. Keeletaseme ja kodakondsuse eksamid – toimumisajad, konsultatsioonide sisu ja registreerimine. Tutvustame kursust, mis valmistab ette kodakondsuse eksamiks. Räägime kodanikulepingu programmist, mis pakub tasuta keeleõpet kodakondsuse saamiseks. Kohvipaus koos võimalusega esitada küsimusi asjatundjatele

L, 27. nov kell 12.30 – 14.00. veebis (link kohtumisele  saadetakse pärast registreerumist)
Silmiavav Lasnamäe linnaosa tutvustus veebis. Lasnaidee eestvedajad tutvustavad Lasnamäe põnevaid kohti kasutades meedia võimalusi. Räägime, kuidas saab iga inimene kaasa lüüa ja linnaruumi muuta. 

Üritustele registreerumiseks palume võtta ühendust Jelena Kulpina’ga Integratsiooni Sihtasutusest: [email protected], 58135640.

Sarnaselt Tallinnale korraldatakse selline ürituste sari ka Narva eesti keele maja juures Kava leiate siit. 

Terviseinfo: Integratsiooni Sihtasutus lähtub ürituste korraldamisel kehtivatest koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuetest. Üritustel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud inimesed, kes esitavad vastava tõendi. Ürituste alguses toimub COVID tõendi ja isikut tõendava dokumendi kontroll. Tõendi võib esitada nii paber- kui ka digikujul (nt telefonist). Siseruumides on kohustuslik kanda maski.

Tegevusi rahastab ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Amet.