Ootame taotlusi Ida-Virumaal spordi- ja kultuuriürituste korraldamiseks

Integratsiooni Sihtasutus ja Rahandusministeerium kuulutasid tänasest välja taotlusvooru Ida-Virumaal toimuvate spordi- ja kultuuriürituste toetamiseks, mis edendavad piirkonna majandusarengut, ettevõtlust ja turismi, suurendavad regiooni atraktiivsust, toovad piirkonda külastajaid kogu Eestist ning aitavad kaasa erineva kultuurilise taustaga inimeste kontaktide loomisele. Taotlusi saab esitada 30. septembrini 2021, vooru rahastab Rahandusministeerium.

„Ida-Virumaa on ennast juba tõestanud põnevate sündmuste sihtkohana. Selle aasta kevadises taotlusvoorus toetasime näiteks festivali „Station Narva 2021“, rahvusvahelist vabaduseteemalist teatrifestivali ja Narva Energiajooksu 2021, mis rikastavad kohalikku kultuurielu ja majandust,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab. „Kindlasti on ruumi ka uute suursündmuste toomiseks piirkonda! Kutsun asutusi ja organisatsioone aktiivselt taotlema toetust Ida-Virumaal spordi- ja kultuurisündmuste korraldamiseks!“ lisas minister.

„Ida-Virumaal läbiviidavate spordi- ja kultuuriürituste toetamise kaudu saame tugevdada Eesti teiste piirkondade sidemeid Ida-Virumaaga ning aidata kaasa erineva kultuurilise taustaga inimeste igapäevaste kontaktide suurendamisele ja omavahelisele suhtlusele ning seeläbi ka eesti keele laiemale kasutamisele regioonis,“ ütles Integratsiooni Sihtasutuse kultuurilise mitmekesisuse valdkonnajuht Kristina Pirgop-Benton.

Taotlusvooru eelarve on 180 209,28 eurot. Toetuse minimaalne summa on 10 000 eurot ja maksimaalne 25 000 eurot ühe taotluse kohta.

Taotlusvoorus toetatavad üritused peavad olema vähemalt maakondliku tähtsusega ning minimaalse osalejate arvuga 1000 inimest. Toetatakse nii esmakordselt toimuvaid spordi- ja kultuuriüritusi, kui ka neid, mis toimuvad korduvalt. Projektide abikõlblikkuse periood on 30.08.2021 - 30.06.2022.

Toetust saab taotleda Kultuuriministeeriumi toetuste menetlemise infosüsteemi kaudu. Lisainfoga taotlusvooru tingimuste kohta saab tutvuda SIIN.

Ida-Virumaa ettevõtluse ja turismi edendamine ning spordi- ja kultuuriürituste algatamine ning arendamine Ida-Virumaal on osa riigi regionaalpoliitika programmi raames elluviidavast Ida-Virumaa programmist, mida rakendab Integratsiooni Sihtasutus koostöös Rahandusministeeriumiga.

Lisainfot taotlusvoorus osalemise kohta saab infopäevadel, mis toimuvad 16. septembril kell 14 (vene keeles) ja 21. septembril kell 14 (eesti keeles). Infopäevad toimuvad Microsoft Teamsi keskkonnas. Infopäevale palume registreeruda aadressil [email protected]. Registreerunutele saadetakse täpsem info üritusel osalemiseks.