19.09.2020   19:00
Vaba Lava Narva teatrikeskus, Linda 2, Narva

19. septembril toimub ainulaadse eesti keele õppe projekti, räpiooper "Karma" esietendus.

Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja käivitas möödunud kevadel ainulaadset eesti keele õppe projekti – räpiooper "Karma" lavastamist. Suurem osa räpiooperi osatäitjatest on Ida-Virumaalt pärit eesti keele õppijad, kes pole varem näidelnud ega laulnud. Keeleõppijatele toeks on peaosatäitja Kelli Uustani ja kõrvalosatäitja Atlan Karp. Etenduses osalevad ka kohalikud hip-hop tantsijad.

Esietendus on 19. septembril Vaba Lava Narva teatrikeskuses. Lisaetendus toimub 20. septembril. Etendused on tasuta ja kohad lunastatakse eelregistreerimise alusel. Info eelregistreeirmise võimaluste kohta avaldame meie veebilehel septembri esimesel poolel, jälgi uudiseid aadressil integratsioon.ee

Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele majades õpetame eesti keelt lisaks tavalistele tundidele ka koos kokates, meisterdades, filme vaadates, lauldes ja lauamänge mängides. Otsime pidevalt uusi põnevaid võimalusi keeleõppeks ning siit tekkis ka mõte uuest loomingulisest keeleõppe projektist, kus keelt saab õppida näideldes ja räppides.

Räpiooper „Karma“ jutustab liigutava, elulise ja hoogsa loo Narvas elavast üksikemast Karmast, kes oma laste pilvitu tuleviku nimel ületab kõik eelarvamused ja takistused ning saavutab edu nii töö- kui eraelus.

Keeleõpet, räppi ja ooperit on põnevaks tervikuks kokku heegeldanud lavastaja Neeme Kuningas, Rakvere linnaorkestri juht Teno Kongi, Narva koreograafid Ulyana Lint ja Valeria Vetoshkina, dramaturg Mihkel Seeder ning räpiooperi idee autor, Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja õpetaja Krismar Rosin. Räpiooperi heliloojaid on Pavel Botšarov ja Karl Kivastik, kes mõlemad on tuntud 5miinuse liikmed.

 

 

Additional information:

Narva eesti keele maja