Integratsiooni Sihtasutus toetab kuut Ida-Virumaal toimuvat spordi- ja kultuuriüritust

Integratsiooni Sihtasutuse läbi viidud konkursi „Ida-Virumaa ettevõtlust edendavad spordi- ja kultuuriüritused“ teise taotlusvooru tulemusena saab toetust summas 95 400 eurot 6 Ida-Virumaal toimuvat spordi- ja kultuurisündmust, mis edendavad ettevõtlust, turismi ning toovad regiooni külastajaid kogu Eestist.

„Avatud taotlusvooru eesmärk oli aidata kaasa Ida-Virumaa ettevõtluse ja majandusarengu elavdamisele, piirkonna elukeskkonna atraktiivsuse tõstmisele ning nooremaealiste väljavoolu pidurdamisele,“ ütles Integratsiooni Sihtasutuse keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonnajuht Jana Tondi. „Ida-Virumaal läbiviidavate spordi- ja kultuuriürituste arvu kasvatamise kaudu soovime elavdada siseturismi ning tugevdada Eesti teiste piirkondade sidemeid Ida-Virumaaga,“ lisas Jana Tondi.

10. septembrist 10. oktoobrini toimunud konkursi „Ida-Virumaa ettevõtlust edendavad spordi- ja kultuuriüritused“ taotlusvooru käigus laekus Integratsiooni Sihtasutusele 25 taotlust, millest 22 vastasid esitatud nõuetele.

Konkursi komisjon otsustas toetada kuut projekti, jagades toetust summas 95 400 eurot nii valdkondade kui ka Ida-Virumaa piirkondade vahel. Toetatavatest sündmustest on kolm spordi- ja kolm kultuurivaldkonnast.

Projekte toetatakse järgmiselt:

  • Alutaguse suusamaratoni, sh öömaratoni läbiviimine, korraldaja: Mittetulundusühing Alutaguse Maraton, toetuse summa: 11 925 eurot.
  • Eesti Jalgpalli Liidu hooaja avamängu „Superkarikas“ esmakordne korraldamine Narvas, Kalev-Fama staadionil 1.03.2020, korraldaja: Eesti Jalgpalli Liit, toetuse summa: 12 500 eurot.
  • Station Narva 2019 festivali korraldamine 19.-21.09.2019, korraldaja: Shiftworks OÜ, toetuse summa: 12 500 eurot.
  • Peterburi teatrite nädala korraldamine Vaba Lava Narva teatrikeskuses 28.02-06.03.2020, korraldaja: Sihtasutus Vaba Lava, toetuse summa: 14 731 eurot.
  • Turismi- ja matkafestivali SeiklusFest korraldamine Ida-Virumaa eri kohtades veebruaris-märtsis 2010, korraldaja: Alutaguse Matkaklubi, toetuse summa: 21 154 eurot.
  • Ida-Virumaa ettevõtete ja elanikega koostöös Eesti tulevikust lavastuse loomine ja ettekandmine nii piirkonnas kui ka üle Eesti alates aprillist 2020, korraldaja: Ühing Polygon, toetuse summa: 22 590 eurot.

 

Taotlusvoorus toetati eelkõige suurprojekte, milles osaleb vähemalt 1000 inimest.

22. veebruarist 21. märtsini toimunud konkursi esimese taotlusvooru tulemusena viidi ellu kaheksa kultuuri- ja spordiprojekti kokku 157 500 euro eest. Nendest neli olid kultuuriüritused: balletifestival Jõhvis, muusikafestival „Mägede Hääl“ Eesti Kaevandusmuuseumis Kohtla-Nõmmel, Narva ooperipäevad ja etendus „Kremli ööbikud” Kreenholmi manufaktuuris Narvas. Ülejäänud neli projekti olid suvised spordisündmused: jooksude sari Narvas ja Narva-Jõesuus, Narva Energiajooks, Eesti ja Venemaa jalgpallitähtede sõpruskohtumine Narvas ja motokrossi nädalavahetus Kiviõli Seikluskeskuses.

Ida-Virumaa ettevõtluse ja turismi edendamine ning spordi- ja kultuuriürituste algatamine ning arendamine Ida-Virumaal on osa riigi regionaalarengu strateegia raames elluviidavast Ida-Virumaa programmist, mida rakendab Integratsiooni Sihtasutus koostöös Rahandusministeeriumiga.

Lõppenud konkursi tingimused: www.integratsioon.ee/taotlusvoor-ida-virumaa-ettevotlust-edendavad-spor….