Kuni 27. maini ootab Integratsiooni Sihtasutus riigihanke korras pakkumusi, et lähima kolme aasta vältel tutvustada Eestis levinud kultuure, kombeid, tavasid meie riigi elanikele, kellele need pole tuttavad ega omased.
Integratsiooni Sihtasutus otsib Eestis registreeritud juriidiliste isikute ja füüsilisest isikust ettevõtjate seast kuni kolme partnerit, kes on valmis tutvustama alates 1. juulist 2019 kuni 31. jaanuarini 2022 Eesti kultuuriruumi 1500 meie riigi elanikule, kellele see pole tuttav ega omane.
“Ootame eelkõige innovaatilisi lahendusi, kuidas meie tavapärased teadmised jõuaksid nendeni, kes alles avastavad meie riiki. Näiteks, et meie riigis elama ja töötama asunud spetsialistid ning nende pered teaksid, mis Eestis kombeks või populaarne on, mida Eesti elanikud lugeda või vaadata eelistavad, kes Eesti elanikest ja mis siinsest loodusest üle maailma tuntud on,“ selgitas riigihanget korraldav keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonnajuht Jana Tondi.
Keskmes on kultuur, kombed ja tavad. Tutvumine toimub iseseisvalt ja grupiviisiliselt õppides, näiteks infot otsides ja jagades seda grupikaaslastega, loengutes ja õpitubades, muuseumites ja ringkäikudel, haridusprogrammide ja arutelude kaudu.
“Kahel viimasel aastal on meie riigi kultuuriruumiga tutvumist eestvedanud Eesti Rahva Muuseum ja Eesti Instituut. Muuhulgas nad on võimaldanud vaadata Eesti filme ja kohtuda filmitegijatega, osaleda loengus Eesti leivast ja õppekäigul Leiburisse, õppida Rocca al Mare vabaõhumuusemi töötubades Eesti tavasid, külastada Lahemaad, Arvo Pärdi Keskust, Lennusadamat, Eesti Televisiooni, Riigikogu,” tõi näiteid Jana Tondi.
Riigihanke eelarve on 205 840 eurot. Infot riigihanges osalemise kohta leiab Integratsiooni Sihtasutuse kodulehel aadressil www.integratsioon.ee/eesti-kultuuriruumi-tutvustamine-eestis-elavatele-vaheloimunud-pusielanikele-ja-uussisserandajatele. Pakkumuste esitamise tähtaeg on esmaspäev, 27. mai 2019 kell 15.00.
Eesti kultuuriruumi tutvustavat tegevust rahastab Euroopa Sotsiaalfondist rahastatava projekti nr 2014-2020.2.06.004005006.01.15-0001 “Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused“ toetatava tegevuse 5.2 “Lõimumisprogrammi väljatöötamine ja pakkumine“ alategevus 5.2.1 “Lõimumiskoolitused“.
FOTOD
Eesti Instituudi projekti "Kultuurisamm" lõpuüritus Eesti Vabaõhumuuseumis aprillis 2019 (foto autor - Liina Luhats Eesti Instituudist).

