18. juulil toimub Pirital “Survival Games” mitteformaalse õppe programmi infopäev

Juulis stardib uus tasuta mitteformaalne õppeprogramm “Survival Games”, mida korraldab Eesti Keele Maja koostöös Watergratt Pirita MTÜ kogenud päästjatega. 18. juulil kell 19-21 toimub Pirita Terviseradadel programmi avaüritus, kus kõik huvilised saavad täpsemalt teada planeeritud tegevustest, osalevad meeskonnamängudes ja simulatsioonides ning veedavad meeldivat aega vabas õhus.

“Survival Games” - see on põnev viis mitmekultuurilises ja -keelelises keskkonnas õppida looduses igas olukorras hakkama saama ja leida uusi sõpru.

Kas oskad lõket teha? Aga kui tikke ega välgumihklit ei ole?

Tead, kuidas vett destilleerida? Teoorias? Suudaksid seletada seda teises keeles?

Lõkke tegemine, varjualuse ehitamine, vee hankimine, esmaabi, jaht, omatehtud saun, meeskonnatöö hädaolukorras - kõike seda õpib “Survival Games” jooksul.

Programmi peamine põhimõte on kaasahaaravus, looduslähedus ja koostöö. Läbi aktiivse suhtluse õpime koos teise emakeelega osalistega termineid, väljendeid ja uusi oskusi, mis on seotud aktiivse puhkuse ja ohtlike olukordadega looduses. Õpime mitmekultuurilises ja -keelelises meeskonnas koostööd saavutama ja ühise eesmärgini jõudma.

Kutsume kõiki huvilisi 18. juulil Piritale (Pirita Tervisespordi maja, Rummu tee 3d) kell 19 programmi avamisele. Kavas on meeskonnamängud, programmi põhjalik infovoor, esmaabi kiir-koolitus (kuidas käituda puugi- ja maohammustuse korral, päikesepiste, alajahtumise, minestuse, šokiseisundi, erinevate traumade puhul) ja praktika.

Programmi jooksul viiakse läbi kaks infopäeva (avamine 18. juulil ja programmi kokkuvõte oktoobris) ning neli kolmepäevast treeningut Naissaarel augustis ja septembris (reede õhtust kuni pühapäevani). Programmis osalemine on tasuta: huvilised saavad valida nelja treeningu seast enda jaoks ajaliselt kõige sobivama. Osaluse eelduseks on avatud meel ja huvi uute teadmiste vastu. Kuna programmi eesmärk on elav suhtlus ja meeskonnatöö mitmekeelses keskkonnas, moodustatakse iga treeningu jaoks kuni 10 inimese segagrupp.

Programmi lõpuks on osalised saanud uusi häid tuttavaid ning omandanud kasulikke oskusi ja teadmisi läbi põnevate meeskonnamängude ja simulatsioonide, mis tulevad tulevikus looduses olles kasuks.

Programm on korraldatud Eesti Keele Maja poolt koostöös kogenud päästjatega MTÜ Watergratt Pirita.

Lisainfo: Maria Derlõš; +372 5110290; [email protected]