MTÜ Traditsioonilise Kultuuri Keskus Suprjadki

Ansambel Suprjadki tegeleb valgustava tööga. 29 aasta jooksul on antud rohkesti loeng-kontserte ning eesti ja vene rahvakalendril ja perekondlikel tavadel põhinevaid muusikaetendusi, mille valmimisse on kaasatud elukutselisi lavastajaid.
 

Ansambel on osalenud paljudel vabariiklikel ja rahvusvahelistel folkoorifestivalidel, võtnud osa õpitubadest, seminaridest ja konverentsidest nii Eestis kui ka Venemaal, Leedus, Gruusias, Saksamaal, Belgias, Itaalias, Soomes, Poolas, Hispaanias ja Kreekas.

Suprjadki on Eesti ja Venemaa folklooriühingute liige. 2004. aastal omistas Eesti Rahvuslik Folkoorinõukogu (C.I.O.F.F. Estonia) ansamblile kõrgema kategooria autentse folkloori esitamise alal. Ansamblit on autasustatud paljude preemiatega traditsioonilise kultuuri säilitamise eest. Eesti režissöörid Arvo Iho (2004) ja Gennadi ja Jelena Meleshko (2010) on ansamblist teinud dokumentaalfilme.

Folkooriansamel Suprjadki on lindistanud 6 CD-plaati.

Folkloorikollektiivi juhi Marina Kuvaitseva ekspeditsiooni käigus kogutud materjali põhjal on välja antud mitu raamatut: „Zastolitsa. Vanausuliste toidud“, „Belaja lestovka“, „Rahvamänge läbi aastaringi“ ning kaks laulikut Eesti vanausuliste vaimulike värsside ja lemmiklaulude ja Kallaste vanausuliste lemmiklauludega.